امنیت سایبری

امنیت سایبری

امنیت سایبری


 .امنیت سایبری به چه صورت عمل میکند؟

امنیت سایبری یک مبحث مهم زیرساختی و زیر بنایی شرکت است در تعریف کوتاه میتوان گفت که یک شرکت بر پایه امنیت های سایبری میتواند به جایگاه بالا و موفقیت های بی شمار دست پیدا کند زیرا این موفقیت حاصل توانایی شرکت در محافظت از اطلاعات خصوصی، بانک اطلاعات و داده های مشتری در مقابل رقیب های شرکت خود و رقیب های مشتری وافراد سوء استفاده‎گربستگی دارد.یک شرکت در درجه نخست و برای پایه گذاری و پیشرفت خود باید این امنیت را خود را به بهترین نحوفراهم کند.

تعریف

امنیت سایبری دارای لیستی از دستورالعمل ها است که یک شرکت یا یک فرد برای اطمینان از حفظ اطلاعات  محرمانه خوداز “ICA” خود پیروی می کند(ICA)مخفف کلمات یکپارچگی، محرمانه بودن و در دسترس بودن می باشد.

اگر از امنیت بالا، مورد تایید و مناسبی برخوردار باشید، می توانید خیلی سریع در مواقع اظطراری همانند: قطعی برق، خطاها یا خرابی ها هارد را بازیابی کنید. زیرا اینگونه خوادث میتواند امنیت شرکت را پایین اورده و اطلاعات در دسترس هکر ها قرار بدهند.

دو نکته مهم که امنیت سایبری به آن توجه دارد تداوم تجارت و بازیابی فاجعه است که به نحوی جز اهداف مهم امنیت سایبری به حساب می آید.حال باید این موضوع مورد بحث قرار بگیرد که چرا تدوام تجارت وبازیابی فاجعه برای امنیت سایبری مورد توجه است: زیرا تداوم و استمرار یک تجارت برای بقا و پایداری آن تجارت بحث قابل اهمیتی است در نتیجه بقا یک تجارت مساوی است با بقا یک شرکت که امنیت سایبری آن تجارت را به وجود آورده است.

بازیابی سریع تهدیدها به این معنی است که می توانید مخاطبان خود را در موقعیت های مشکل ساز حفظ کنید.در زبان ساده تر به این معنی است که اگر اطلاعات مهم شما مورد دسبرد هکر عا و رقیب عای شما واقع شد شما با امنیت سایبری میتوانید در کوتاهترین زمان ان اطلاعات را بازگردانده و ازآن حفاظت کنید این تهدیدها در نهایت با سطح امنیت سایبری که در حال حاضر در زیرساخت های دیجیتالی شما اجرا می شود، طبقه بندی می شوند.

امنیت سایبری

امنیت سایبری

اهمیت امنیت سایبری چیست وچرا باید به آن دردنیای دیجیتال اهمیت بدهیم؟

یکی از مشکلاتی که دنیای امروزه با وجود پیشرفت تکنولوژی دارد و دنیای دیجیتال هم ازآن مستثنا نیست وجود حمله های سایبری و آسیب پذیر بودن تجارت در مقابل آن است در نتیجه وجود یک امنیت برای بقای شرکت کاملا ضروری است.

چالش های امنیت سایبری

اگر یک شرکت فاقد امنیت سایبری باشدیک هکربه آسان ترین روش و با کمترین زمان میتواند به اطلاعات آن شرکت دسترسی پیدا کند  اما با گسترش یک شرکت، امنیت سایبری نیز دشوارتر می شود.

به عنوان مثال، “سطح حمله” یک شرکت Fortune 1000 بسیار بزرگتر از یک تجارت کوچک و متوسط و فاقد امنیت سایبری است.

گزینه مشکل ساز دیگر برای تجارت ها، مقابله با همپوشانی بین دنیای فیزیکی و مجازی مبادله اطلاعات است. هرچه اتومبیل های بدون راننده و سایر دستگاه های خود تنظیم شده رایج شوند، اینترنت اشیاء (IoT) و سیاست های تجاری BYOD به مجرمان دسترسی بیشتری به سیستم های فیزیکی سایبر می دهد.

این امر شامل ماشین ها، کارخانه ها، یخچال هوشمند و توستر در آشپزخانه شما، حتی برای یک دستگاه ضربان ساز پزشکی می باشد. در آینده، نفوذ به یکی از این سیستم ها ممکن است به معنای نفوذ به همه آن ها باشد.

یکی دیگر از معضل های مهم در دنیای دیجیتال وامنیت سایبری عدم وجود متخصصان واجد شرایط برای انجام کار است. افراد زیادی در سطح پایین طیف امنیت سایبری با مهارت های عمومی قرار دارند.

کارشناسان امنیتی که می دانند چگونه از شرکت ها در برابر هکرهای پیشرفته محافظت کنند،انگشت شمار هستند افرادی که به این علم آگاهی دارند می دانند که امنی سایبری یه موضوع با اهمیت است.

فقط بزرگترین و ثروتمندترین شرکت های جهان می توانند از این خدمات سطح ویژه برخوردار شوند، که همین موضوع مانعی دیگر است که SMB ها برای رقابت آنلاین باید بر آن غلبه کنند.

انواع امنیت سایبری

امنیت فضای مجازی و دیجیتال یک بحث بسیار گسترده و شاخه دار است، نکته قابل ذکر در اینجا این است که یک امنیت فوق العاده باید تمام شاخه های این امنیت را دربربگیرد.

زیرساخت های مهم جهان به عنوان یک هیبرید سایبری-فیزیکی عمل می کند. همه چیز از بیمارستان ها گرفته تا کارخانه های تصفیه آب تا شبکه برق اکنون وارد دنیای آنلاین و دیجیتالی شده است.با این وجود، قرار دادن یک سیستم آنلاین، آسیب پذیری جدیدی را در برابر حملات سایبری و هک شدن ایجاد می کند.

هنگامی که یک شرکت ابتدا خود را به دنیای فیزیکی و سپس دیجیتال متصل می کند، اولین زیرساختی که به آن وصل می شود، زیرساخت بحرانی است برای از بین بردن این بحران با شرکت و مجموعه خودر را به امنیت سایبری مجهز کند. و لازمه این مجهز کردن پیش بینی حملات ممکن بر عملکرد آن ها است.

امنیت شبکه

امنیت یک شبکه از یک شرکت دربرابر دسترسی ونفوذ غیرمجاز هکر ها و افراد نا آشنا محافظت می کند.امنیت مناسب بر روی یک شبکه همچنین می تواند تهدیدات داخلی برای سیستم را پیدا کرده و از بین ببرد.

ابزارهای امنیتی شبکه مقادیر عظیمی از داده ها را تولید می کنند. حتی اگر یک سیستم امنیتی شبکه تهدیدی پیدا کند، ممکن است به دلیل حجم بالای داده هایی که تولید می شود، شکاف را از بین نبرد.

تیم های فناوری اطلاعات اکنون در حال استفاده از یادگیری ماشین برای شناسایی خودکار تهدیدات امنیتی هستند که از این طریق خطای انسانی را کاهش می دهند.

امنیت هاست ابری

امنیت برنامه

بسیاری از بهترین هکرهای مدرن، امنیت برنامه های وب را ضعیف ترین نقطه برای حمله به یک سازمان می دانند. امنیت برنامه با رمزگذاری عالی شروع می شود،. پس از دستیابی به شیوه های رمزگذاری ایمن، آزمایش نفوذ و فازی دو روش امنیتی دیگر است که هم اکنون شرکت ها باید شروع به اجرای آن کنند.

امنیت اینترنت اشیا (IoT)

IoT یک سیستم مهم فیزیکی سایبر در ارتباط سیستم های آنلاین است. به طور خاص، IoT به سیستم دستگاه های محاسباتی درهم تنیده اشاره دارد. که می تواند به عنوان ماشین های مکانیکی و دیجیتالی یا اشیاء، حیوانات یا افرادی تعریف شود. که شناسه های منحصر به فرد (UID) به آنها داده می شود و در ظرفیت های مختلف، دیجیتالی می شوند.

همچنین به توانایی مجزا این سیستم برای انتقال داده. از طریق شبکه بدون نیاز به تعامل انسان به انسان یا انسان با کامپیوتر است.

تدوین استراتژی امنیت سایبری

هر استراتژی باید به صورت سفارشی طراحی شود و برای هر تجارت متفاوت وارد عمل شود. به این صورت هک کردن اطلاعات و نفوذ به آن هم کمتر صورت می پذیرد. یک استراتژی امنیت سایبری که برای یک شرکت کار می کند، لزوماً برای دیگری مؤثر نخواهد بود. این امر برای هر موجودیت بسته به نیازها و آسیب پذیری های خاص آنها متفاوت است.

درک خطرات ناشی از عملکردهای مهم اقتصادی

امنیت سایبری دائما پیچیده تر می شود. سازمان ها باید در مورد اینکه امنیت سایبری برای عملکردشان، دارای یک “دید امنیتی” باشند.

بسیاری از پشت پرده ها و آسیب پذیری هایی که یک شرکت را به قربانی سایبری محکوم می کند. از یک مشکل داخلی شروع می شود. بخشی از هر بسته امنیت سایبری باید شامل نظارت داخلی باشد. تا از سوء استفاده شخصی افراد از دسترسی آن ها جلوگیری شود.

نظارت محافظ کارانه همچنین به یک شرکت کمک می کند. تا بین حملات خودی که هدفمند یا تصادفی هستند، تمایز قائل شود.

درک کنید که هکرها همیشه یک قدم جلوتر از منحنی امنیت هستند. مهم نیست که دفاع شما چقدر خوب باشد، دربعضی مواقع باگ هایی درسیستم تجاری شما دیده می شوند. در نتیجه همیشه باید دارای امنیت بالا باشید تا بتوانید یک قدم از هکرها جلو باشید.

با رعایت اصول امنیت سایبری، آیا یک شرکت اکنون باید با بینش. جدید خود در مورد حفاظت اطلاعات، احساس آرامش کند؟ اصلا. امنیت سایبری به معنای باقی ماندن هوشیارانه در اکوسیستم دیجیتال به صورت پویا است.

راه حل هایی که امروز کار می کنند، فردا کارایی ندارند. تا آن زمان هکرها چیز دیگری را فهمیده اند و حتی با اعدام های بسیار قدرتمند. در ورودی شما خواهند بود.پس باز هم این صحبت به میان می آیدکه همیشه یک قدم جلوتر از هکرها باشید.

بانک اطلاعاتی

امنیتامنیت اینترنتیامنیت مدرن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    Call Now Button