هوش مصنوعی

هوش مصنوعی

هوش مصنوعی


هوش مصنوعی چیست؟

هوش مصنوعی (AI) به سرعت در حال پیشرفت است. در حالی که داستان های علمی اغلب هوش مصنوعی را به عنوان ربات هایی با ویژگی های انسان مانند نشان می دهند ، هوش مصنوعی می تواند از الگوریتم های جستجوی Google گرفته تا سلاح های خودمختار را شامل شود.

چرا باید درباره ایمنی هوش مصنوعی تحقیق کرد؟

در کوتاه مدت ، هدف از حفظ تأثیر هوش مصنوعی بر جامعه ، انگیزه تحقیقات در بسیاری از زمینه ها ، از اقتصاد و حقوق گرفته تا موضوعات فنی مانند تأیید ، اعتبار ، امنیت و کنترل است. اگر لپ تاپ شما خراب شود یا هک شود ، ممکن است کمی بیشتر از یک مزاحمت جزئی باشد ، این اهمیت بیشتری می یابد که یک سیستم هوش مصنوعی همان کاری را انجام می دهد که شما می خواهید در صورت کنترل ماشین ، هواپیما ، ضربان ساز ، تجارت خودکار شما سیستم یا شبکه برق شما. چالش کوتاه مدت دیگر جلوگیری از یک مسابقه ویرانگر تسلیحاتی در سلاح های خودمختار کشنده است.

مدت هاست که قلمرو داستان علمی را رها کرده و بی سر و صدا وارد زندگی ما می شود. اگرچه هنوز در مراحل اولیه قرار دارد ، اما هوش مصنوعی برای ایجاد انقلابی قابل قیاس با اینترنت تولید شده است.

هوش مصنوعی ترکیبی از الگوریتم هایی است که با هدف ایجاد ماشین هایی که مهارت های یکسان انسان را دارند ، فرموله شده است. این یک فناوری است که به نظر می رسد هنوز هم دور و مرموز است ، اما یکی از اینها چندین سال است که به طور مداوم در زندگی روزمره ما حضور دارد.

هوش مصنوعی

هوش مصنوعی

انواع هوش مصنوعی

استوارت راسل و پیتر نورویگ ، متخصصان علوم کامپیوتر ، بین انواع مختلف هوش مصنوعی تفاوت قائل می شوند:

  • سیستم هایی که مانند انسان فکر می کنند
  •  سیستم هایی که مانند انسان عمل می کنند
  •  سیستم هایی که منطقی فکر می کنند
  •  سیستم هایی که منطقی عمل می کنند

هوش مصنوعی در عملکرد تشخیص چهره تلفن های همراه ، در دستیارهای صوتی مجازی مانند Siri از اپل ، الکسا از آمازون یا Cortana از مایکروسافت وجود دارد و از طریق ربات ها و برنامه های موبایل مانند دستگاه های روزمره ما ادغام می شود.

شش قانون رباتیک که توسط پارلمان اروپا پیشنهاد شده است

این ظهور فوق العاده سریع و سریع هوش مصنوعی و رباتیک در جامعه ما سازمان های بین المللی را مجبور کرده است تا با هدف جلوگیری از مشکلات احتمالی احتمالی در آینده ، درباره لزوم تنظیم مقرراتی که میزان استفاده و اشتغال آنها را تنظیم می کند ، فکر کنند.

برای جلوگیری از موقعیت های خطرناک ، ربات ها باید با مکانیسم های انصراف (از بین بردن سوئیچ ها) طراحی شوند.

یک روبات ممکن است به بشریت آسیب نرساند. رباتیک صریحاً برای کمک و محافظت از مردم تصور شده است.

ایجاد ارتباط عاطفی بین انسان و روبات مجاز نخواهد بود.

بیمه نامه برای واحدهای بزرگتر اجباری است. صاحبان ربات ها در قبال خسارات مادی ناشی از ربات هایشان مسئول خواهند بود.

حقوق و تعهدات ربات ها توسط قوانین مربوطه طبقه بندی می شوند.

روبات ها و ماشین آلات کمک های اجتماعی را پرداخت می کنند. ورود آنها به بازار کار بر نیروی کار بسیاری از شرکت ها تأثیر خواهد گذاشت. روبات ها برای پرداخت یارانه به مزایای بیکاری باید مالیات بپردازند.

ویژگی هوش مصنوعی

هوش مصنوعی (AI) به شبیه سازی هوش انسان در ماشین هایی گفته می شود که برنامه ریزی شده اند مانند انسان فکر کنند و اقدامات آنها را تقلید می کنند. این اصطلاح همچنین ممکن است در مورد هر ماشینی که از ویژگی های مرتبط با ذهن انسان مانند یادگیری و حل مسئله برخوردار است ، استفاده شود. ویژگی ایده آل هوش مصنوعی توانایی آن در منطقی سازی و انجام اقداماتی است که بیشترین شانس را برای دستیابی به یک هدف خاص دارند.

درک هوش مصنوعی

همانطور که اشاره شد وقتی بیشتر افراد اصطلاح هوش مصنوعی را می شنوند ، اولین چیزی که معمولاً به آن فکر می کنند ربات ها است. این به این دلیل است که فیلم ها و رمان های با بودجه کلان داستان هایی در مورد ماشین آلات شبیه به انسان می بافند که ویرانگر زمین هستند. اما هیچ چیز فراتر از حقیقت نیست.

هوش مصنوعی بر این اصل استوار است که هوش انسان را می توان به گونه ای تعریف کرد که یک ماشین به راحتی از آن تقلید کرده و وظایفی را انجام دهد ، از ساده ترین ها تا کارهای حتی پیچیده تر. اهداف هوش مصنوعی شامل یادگیری ، استدلال و ادراک است.

با پیشرفت فناوری ، معیارهای قبلی که هوش مصنوعی را تعریف می کردند منسوخ می شوند. به عنوان مثال ، ماشین هایی که توابع اساسی را محاسبه می کنند یا متن را از طریق شناسایی شخصیت بهینه تشخیص می دهند ، دیگر به عنوان مجسم هوش مصنوعی در نظر گرفته نمی شوند ، زیرا این عملکرد اکنون به عنوان یک عملکرد ذاتی رایانه پذیرفته شده است.

هوش مصنوعی به طور مداوم در حال پیشرفت است تا از صنایع مختلف بهره مند شود. ماشین آلات با استفاده از یک رویکرد میان رشته ای مبتنی بر ریاضیات ، علوم کامپیوتر ، زبانشناسی ، روانشناسی و موارد دیگر سیم کشی می شوند.

الگوریتم ها اغلب نقش بسیار مهمی در ساختار هوش مصنوعی دارند ، جایی که الگوریتم های ساده در برنامه های ساده استفاده می شوند ، در حالی که پیچیده ترها به قاب بندی هوش مصنوعی قوی کمک می کنند.

کاربردهای هوش مصنوعی

برنامه های کاربردی برای هوش مصنوعی بی پایان هستند. این فناوری را می توان در بسیاری از بخشها و صنایع مختلف به کار برد. هوش مصنوعی در صنعت مراقبت های بهداشتی برای دوزهای مختلف داروها و درمان های مختلف در بیماران و همچنین اقدامات جراحی در اتاق عمل مورد آزمایش و استفاده قرار می گیرد.

از دیگر نمونه های ماشین های دارای هوش مصنوعی می توان به کامپیوترهایی اشاره کرد که شطرنج و اتومبیل های خودران بازی می کنند. هر یک از این ماشین ها باید عواقب هر عملی را که انجام می دهند بسنجد ، زیرا هر عملی بر نتیجه نهایی تأثیر می گذارد. در شطرنج ، نتیجه نهایی بردن بازی است. برای اتومبیل های خودران ، سیستم رایانه ای باید تمام داده های خارجی را حساب کند و آنها را محاسبه کند تا به گونه ای عمل کند که از برخورد جلوگیری کند.

اخبار

امنیتامنیت مدرن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    Call Now Button