چرا باید از گیت فروشگاهی استفاده کنیم؟

گیت فروشگاهی


چرا باید از گیت فروشگاهی استفاده کنیم؟

با توجه به اینکه امروز سرقت در فروشگاه ها بسیار مشاهده می شود، به همین دلیل استفاده از ابزارها و یا لوازمی که بتوان امنیت را در فروشگاهها تامین کرد، بسیار حائز اهمیت می باشد.

پیشرفت تکنولوژی باعث شده است تا تولیدکنندگان دستگاه های امنیتی بتوانند اقدام به ساخت انواع گیت های فروشگاهی کنند که از این طریق می توان از سرقت در فروشگاه های مختلف جلوگیری کرد.

در واقع مراقبت الکترونیکی از محصولات در فروشگاه های متعدد، یک روش برای پیشگیری از سرقت در فروشگاه ها می باشد.

گیت های فروشگاهی که همان دزدگیرهای فروشگاهی هستند، شامل آنتنی در بخش خروجی هستند و با برچسب ها در ارتباط می‌باشند، یعنی اگر کسی کالایی را به صورت غیرقانونی بردارد در این صورت گیت یا همان آنتن خروجی با پخش آلارم فروشنده را نسبت به این موضوع آگاه می کند.

 

مزایای استفاده از گیت فروشگاهی

معمولاً امروزه اکثر مراکز تجاری و فروشگاهها دارای دوربین های مداربسته هستند و متاسفانه برخی افراد فکر می‌کنند که تنها استفاده از دوربین می تواند امنیت کامل را در فروشگاه برقرار کند، درصورتی که چنین نیست دزد گیر فروشگاهی یا همان گیت های فروشگاهی جزو مهمترین مواردی هستند، که برای محافظت از اجناس ضروری هستند.

که در صورت بروز سرقت به راحتی میتوانند فروشندگان را از این موضوع آگاه کنند.

پس تمام افرادی که دارای فروشگاه متعدد هستند، خیلی راحت می توانند با خرید این گیت های فروشگاهی خیالشان به صورت صد در صدی از محفوظ بودن اجناس راحت باشد.

مخصوصاً استفاده از گیت های فروشگاهی در فروشگاههایی مانند لوازم آرایشی، کتاب، کامپیوتر، موبایل، طلا فروشی و… بسیار حائز اهمیت است و می تواند تضمین کننده امنیت فروشگاه باشد.

گیت فروشگاهی

روز به روز با افزایش جمعیت نیاز به افزایش فروشگاه ها هم احساس می‌شود، به همین دلیل هر روزه به تعداد مراکز تجاری در بخش‌های مختلف در تمام شهرها افزوده می شود.

ولی بحث مهمی که در این میان وجود دارد این است که چگونه میتوان امنیت این مراکز را تامین کرد؟

آیا راهی برای جلوگیری از سرقت محصولات در فروشگاه های مختلف وجود دارد؟

پاسخ مثبت است، بدون هزینه اضافی و خیلی راحت میتوان امنیت این مراکز را تامین کنید.

ولی چگونه؟ برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره با ما همراه باشید.

 

ضرورت خرید گیت فروشگاهی

پیشرفت تکنولوژی کمک شایانی به صاحبان فروشگاه ها در حفظ امنیت فروشگاه کرده است، و به هیچ عنوان نیاز به انجام کاری خارق العاده و غیر عادی و یا صرف هزینه های سنگین نیست.

در صورتی که فقط با استفاده از تجهیزات پیشرفته و ابزارهای هوشمند می‌توان به صورت صد در صدی امنیت محیط را تضمین کرد.

با وجود گیت فروشگاهی دیگر صاحبان فروشگاه ها نگرانی در رابطه با سرقت محصولات نخواهند داشت.

متاسفانه در زمان های قدیم این چنین نبود و باید کارکنان زیادی استخدام می‌شدند تا بتوانند از محصولات در مقابل سرقت محافظت کنند، که به نوعی هم چاره ساز نبود.

ولی الان با وجود انواع گیت های فروشگاهی ضد سرقت، این امکان به وجود آمده است، تا صاحبان فروشگاه ها بتوانند با آرامش و خیال راحت به کارهای روزانه خود بپردازند و نگرانی در رابطه با سرقت محصولات در صورت شلوغ بودن محل کار نداشته باشند.

چون با وجود گیت فروشگاهی، در صورت بروز هر گونه مشکل به راحتی از سرقت محصول اطلاع پیدا خواهند کرد.

امروزه گیت فروشگاهی توجه صاحبان فروشگاه ها را به خود جلب کرده است، و جزو پرفروش ترین محصولات می باشد.

در واقع اولویت اول، تمام صاحبان فروشگاه ها هنگام راه اندازی یک فروشگاه، در مرحله اول خرید گیت فروشگاهی است و سپس به دوربین های مداربسته برای حفظ امنیت دقت می شود.

اگر شما نیز صاحب فروشگاه هستید و می خواهید میزان سرقت محصولات را به حداقل رسانده و با خیال راحت در طول روز به کار خود ادامه دهید، در این صورت می‌توانید گیت فروشگاهی یا همان دزدگیر فروشگاهی را خریداری نمایید.

 

دزدگیر فروشگاهی

دزدگیر فروشگاهی یاگیت فروشگاهی، با هدف محافظت از کالاها و اجناس در مراکز فروش استفاده می شود.

روش کار دزدگیر های فروشگاهی به این شکل است که برچسب های ظریفی پلاستیکی روی محصولات قرار می‌گیرد.

یک بخش کنترل نیز در قسمت خروجی فروشگاه تعبیه شده است، که اگر اجناسی بدون جدا شدن برچسب و بدون اجازه فروشنده برداشته شود، در این حالت هنگام خروج فرد از فروشگاه، آلارم پخش شده و فروشنده را از سرقت مطلع می کند.

دزدگیرهای فروشگاهی معمولا زیرمجموعه دستگاه های تشخیص امنیت با استفاده از فرکانس های رادیویی RFIDهستند که با نام FAC شناخته شده اند.

انواع گیت فروشگاهی

گیت های فروشگاهی در مدل‌های مختلفی تولید شده‌اند و بر حسب تکنولوژی‌هایی که در آنها به کار رفته است می‌توانند محدوده هایی با فاصله های مختلف را پوشش بدهند، به همین دلیل است که هنگامی که وارد یک فروشگاه می شوید برخی از این گیت ها در فاصله کمتر از هم  قرار دارند، ولی برخی دیگر در فاصله زیادی نسبت به هم قرار گرفته اند.

در حالت کلی گیت های فروشگاهی از دو قسمت اساسی تشکیل می‌شوند، قسمتی که به صورت پلاستیکی بوده و به محصول می چسبد و دستگاه RFID که برای تبادل اطلاعات با این تگ ها ساخته شده است.

روند کار به این صورت است وقتی که یک محصول که دارای برچسب هست به صورت مخفیانه از فروشگاه خارج می گردد در این حالت دستگاه RFID اطلاعات مربوط به برچسب ها  را می خواند و هشدار می دهد، به همین دلیل احتمال سرقت محصولات در فروشگاه به صفر می رسد.

 

دزدگیر فروشگاهی دارای مدل های مختلفی است که در ادامه مطالب به توضیح هر کدام خواهم پرداخت در واقع در حالت کلی دزدگیرهای فروشگاهی دارای سه نوع می باشند

  • دزدگیر فروشگاهی AM
  • دزدگیر فروشگاهی EM
  • دزدگیر فروشگاهی RF

 

دزدگیر فروشگاهی AM

این مدل از دزدگیر های فروشگاهی از بسامد کمتر از ده کیلو هرتز استفاده می کنند و به خاطر ویژگی هایی مانند کم بودن بسامد کاری به صورت تک آنتن و تک صفحه ای استفاده نمی شود، و باید به صورت دو آنتن و دو صفحه از آنها استفاده کرد.

دزدگیر فروشگاهی EM

از ویژگی های دیگر این دزدگیرها می‌توان به پوشش ۸۰ سانتی‌متری از درگاه ورودی اشاره کرد و همچنین اندازه این دزدگیرها برابر با 150*80*10  سانتیمتر می باشد که در مقایسه با مدل گیت های RF و AM دارای اندازه بزرگتری می باشد و به همین دلیل در تمام فروشگاه ها قابل استفاده نیست.

از ویژگی های دیگر این دزدگیر ها می توان به ظریف بودن برچسب ها اشاره کرد، که به راحتی می‌توان از این برچسب ها استفاده کرد، معمولاً بیشتر برای محافظت از طلا و محصولات ظریف از این مدل دزدگیر ها استفاده می شود.

مصرف دزدگیرهای EM مدل موجود ۳۰۰ تا ۵۰۰ وات می باشد.

و از لحاظ قیمت نیز معمولاً گران‌تر از گیت های RAF و AM می باشد.

دزدگیر فروشگاهی RF

بسامد دزدگیر های فروشگاهی RF در محدوده امواج رادیویی است و حدود ۸۱۰ مگاهرتز می باشد.

از مزایای دزدگیرهای RF  می‌توان به برچسب های ضد سرقت امنیتی آن اشاره کرد که بهترین گزینه برای استفاده در فروشگاه های آرایشگاهی و … می باشد.

دزدگیر فروشگاهی AM

دزدگیر های فروشگاهی AM حدود ۵۸ مگاهرتز را پوشش می دهند می توانند محوطه گسترده‌تری را نسبت به دو مدل دیگر پوشش بدهند.

خوشبختانه امروزه وجود فروشگاه های متعددی که محصولات امنیتی  را عرضه می کنند، باعث شده است تا تمام افرادی که خواهان خرید انواع دزدگیر فروشگاهی هستند، به راحتی بتوانند به این محصولات دسترسی پیدا کنند.

اگر شما نیز به فکر افتتاح یک فروشگاه هستید و یا در حال حاضر مشغول به عرضه محصولی خاص میباشید خیلی راحت می توانید در مورد انواع گیت های فروشگاهی مطالعه کرده و سپس برای حفظ امنیت محصولاتتان اقدام به خرید این محصولات فوق العاده کنید.

 

—————————————————–

پیج اینستاگرام سایت securi

—————————————————–

مطالب مرتبط:

دوربین های HD جدیدترین مدل با حداکثر بالابری

اخبار

ابزارهای هوشمندانواع گیت فروشگاهیپیشرفت تکنولوژیسرقتگیت فروشگاهیمراقبت الکترونیکیمزایای استفاده از گیت فروشگاهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    Call Now Button